Suomen Eurasier Kerho ry

Näyttelytuloksia 2013

Käytettyjä lyhenteitä: ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T = tyydyttävä, HYL = hylkäävä, EVA = ei voida arvostella, SA = sertifikaatin arvoinen, PU = paras uros, PN = paras narttu, SERT = sertifikaatti, CACIB = kansainvälinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras

Tammela (Erikoisnäyttely), 09.06.2013
Karin Vorbeck, Saksa
 
Invidus Caelestis FI57562/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Anu Kostia, Lohja
PEK 1, KP, PARAS NARTTUPENTU 2
 
Invidus Cara FI57561/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Inka Kinnunen, Nummela & Kati Tuura, Nummela
PEK 3
 
Kieristinga Fanny FI56142/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Elisa vom Bahnhof-Zoo), om. Sari Tamminen, Karinainen
PEK 2, KP
 
Fabulous Dantas Alpha Yu-Na FI13025/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland), om. Anne Soininen, Savonlinna
PEK 2, KP
 
Invidus Dust Factory FI14746/13 (Invidus Azazeal - Albionspitz Beauty)
PEK 3
 
Fabulous Dantas Alpha Delicia FI13029/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland), om. Eeva Ståhl-Kojo, Virmutjoki
PEK 1, KP, PARAS NARTTUPENTU 1, VSP-PENTU
 
Fabulous Dantas Alpha Emmanyel FI13026/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland)
PEK 4
 
Invidus Caput FI57560/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Marjukka Taipale, Sammatti
PEK 1, KP, PARAS UROSPENTU 2
 
Gandalf von Ragnvald FI29415/13 (Benz Vom Fliederberg - Fahima von Ragnvald), om. Sari Tamminen, Karinainen
PEK 1, KP, PARAS UROSPENTU 1, ROP-PENTU
 
Essente Sandor Sayac FI51698/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Kaisa Savolainen, Pori
JUN ERI, JUK 1, SA
 
Elvo von der Jungfernmühle FI46546/12 (Benny von den Wolfswiesen - Tvaerskov’s Kiyomi), om. Juha Oikkonen, Lappeenranta
JUN EH, JUK 2
 
Essente Ronaldo Ramses FI55763/11 (Baki vom Kranichblick - Fridlyckans Alice), om. Linda Lahti, Kangasala
NUO ERI, NUK 1, SA
 
Harahill's Kaiser FIN30363/07 (Monty von der kleinen Blaike - Harahill’s Gabriela), om. Irmeli Halme, Huutjärvi
AVO ERI, AVK 2, SA, VASERT
 
Enören Antti FI39831/10 (Essente Jamour Jasco - Sund Stamm’s Chica Chasmine), om. Anita Salin, Pori
AVO EH, AVK 3
 
Rölli zum Weiacherhorn FI16062/11 (Einar-Finn von Regnvald - Heika vom Wolfböhl), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
AVO EH, AVK 4
 
EE MVA Essente Qadeau Qyon FI19660/11 (Baki vom Kranichblick - Essente Lamourette Lia), om. Tuija Keränen, Lempäälä
AVO ERI, AVK 1, PU3, SA, SERT, MVA
 
FI MVA LV MVA SE MVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA Balule Fergo FI50559/10 (Faldo vom Lachsbach - Balule Double Up), om. Sari Tamminen, Karinainen
VAL ERI, VAK 1, PU1, SA, ROP
 
C.I.B FI MVA BALT MVA DK MVA EE MVA LT MVA LV MVA NO MVA POHJ MVA RU MVA SE MVA BALTJV-09 BALTV-10 EEJV-09 EEV-09 EEV-10 HeW-11 LVV-10 V-10 Milaika's Fenno Farouk EJ37076/08 (Milaika`s Dusty - Dulci vom Vierwindehaus), om. Elisa Vallinen, Pori
VAL EH
 
FI MVA HeW-12 V-12 Milaika's Hjalte FI10942/11 (Ivo vom Lachsbach - Milaika’s Elies-Sapei), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL ERI, VAK 2, PU4, SA
 
C.I.B FI MVA BALT MVA BY MVA EE MVA LT MVA LV MVA RU MVA SE MVA RU JMVA HeW-10 JV-09 RFKV-11 Dante Belak des Legendes de Retz FI17219/10 (Baslak Danish des Legendes de Retz - Belize Tamysse des Legendes de Retz), om. Oksana Jokimies, Muurikkala
VAL ERI, VAK 4
 
C.I.B FI MVA EE MVA NO MVA POHJ MVA SE MVA EE JMVA BALTV-12 EEJV-06 JV-06 TLNW-12 Cloudy Bay's Columbo FIN52157/05 (Monty von der kleinen Blaike - Northernpride Ma Baker), om. Johanna Poutanen, Karhula
VAL ERI, VAK 3
 
C.I.B FI MVA EE MVA NO MVA POHJ MVA SE MVA EE VMVA LV VMVA BALTV-09 BALTVV-10 BALTVV-12 EEV-06 EEV-08 EEV-11 EEVV-10 EEVV-11 EUVV-11 HeVW-12 LVVV-11 TLNVW-12 VV-12 Monty von der kleinen Blaike FIN34466/02 (Elliot aus dem Drawehn - Ipsy von der kleinen Blaike), om. Leo Skogström, Heinlahti
VET ERI, VEK 2, SA
 
C.I.B FI MVA BY MVA EE MVA LV MVA Essente Giddy Gilbert FIN26579/05 (Havulinnun Fakke Fantom - Eucham's Holly), om. Maria Eerola, Hämeenlinna
VET ERI, VEK 1, PU2, SA, VET ROP
 
Essente Sariyana Soya FI51695/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Sari Tamminen, Karinainen & Heli Venesmäki, Hämeenkyrö
JUN ERI, JUK 1, PN2, SA, SERT
 
Zeldas Alize FI41236/12 (Anouk Of Nordic Island - Zeldas Shelby Cobra), om. Arja Lehervo, Lohja
JUN EH, JUK 2
 
Essente Radelaide Rewel FI55764/11 (Baki vom Kranichblick - Fridlyckans Alice), om. Matleena Vallinen, Pori & Sari Tamminen, Karinainen
NUO EH, NUK 2
 
Essente Ravenna Renya FI55765/11 (Baki vom Kranichblick - Fridlyckans Alice), om. Tarja Pölönen, Mathildedal
NUO EH, NUK 3
 
JV-12 Steppen Hill's Before The Dawn FI17822/12 (Balule Fergo - Essente Nanchelle Nay ), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
NUO ERI, NUK 1, PN3, SA, VASERT
 
Albionspitz Beauty FI56214/11 (Albionspitz Aragon - Albionspitz First Love), om. Inka Kinnunen, Nummela
AVO EH
 
Lumikedon Caunis Cleopatra FI52056/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Matleena Vallinen, Pori
AVO ERI, AVK 2, SA
 
Steppen Hill's Angel Dust FI59210/10 (Neljän Ruusun Ferrari Enzo - Essente Nanchelle Nay ), om. Anne Soininen, Savonlinna
AVO EH
 
RO JMVA HeJW-12 Karhunpesän Tornado-Tuuli FI50441/11 (Balder-Balder Askild Stormfare - Feuerblick Rhein), om. Arja Lehervo, Lohja
AVO ERI, AVK 3
 
Invidus Azariah FI45096/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Anu Kostia, Lohja
AVO ERI, AVK 1, SA
 
Karhunpesän Hymy-Pisara FI32177/11 (Dante Belak des Legendes de Retz - Karhunpesän Mesi-Pisara), om. Arja Lehervo, Lohja
AVO EH, AVK 4
 
FI MVA Essente Jafelie Jelda EJ51251/06 (Kieristinga Apollo - Eucham's Holly), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
VAL ERI, VAK 2, PN4, SA
 
FI MVA HeJW-11 V-12 Lumikedon Cultu Cimallus FI52058/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Sari Sakala, Kuusa
VAL ERI, VAK 4
 
FI MVA EE MVA Enören Ani FI39833/10 (Essente Jamour Jasco - Sund Stamm’s Chica Chasmine), om. Anita Salin, Pori
VAL EH
 
C.I.B FI MVA EE MVA SE MVA EEJV-08 EEV-09 Harahill's Kamomilla FIN30357/07 (Monty von der kleinen Blaike - Harahill's Gabriela), om. Mari Rajaniemi, Lahti
VAL ERI
 
Feuerblick Nocturne FIN36347/05 (Havulinnun Custu Citkahros - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Inka Kinnunen, Nummela
VAL EH
 
FI MVA JV-10 Invidus Aaliyah FI45095/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Sari Holmqvist, Metsäkorpi
VAL EH
 
Karhunpesän Lumi-Kukka FI13732/10 (Sunwolf’s Dark Knight - Karhunpesän Mesi-Pisara), om. Petra Juuti, Helsinki
VAL ERI, VAK 1, PN1, SA, VSP
 
FI MVA RO JMVA HeW-12 RO GR TLNW-12 Karhunpesän Suhina Sidi EJ54070/10 (Brasko Tomimopa - Tuulisenrannan Suhina Sandra), om. Arja Lehervo, Lohja
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA Invidus Abrecan FI45094/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Inka Kinnunen, Nummela
VAL EH
 

« Näyttelytuloksia 2013

« Näyttelyt