Suomen Eurasier Kerho ry

Näyttelytuloksia 2017

Käytettyjä lyhenteitä: ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T = tyydyttävä, HYL = hylkäävä, EVA = ei voida arvostella, SA = sertifikaatin arvoinen, PU = paras uros, PN = paras narttu, SERT = sertifikaatti, CACIB = kansainvälinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras

PaikkaAikaTuomari
Eckerö (KV)30.09.2017Ann-christin Johansson, RuotsiTulokset
Hyvinkää (RN)17.09.2017Pirjo Aaltonen, SuomiTulokset
Muurame (RN)09.09.2017Steven H Seymour, AustraliaTulokset
Helsinki (KR)02.09.2017Anneli Pukkila, SuomiTulokset
Janakkala (KR)26.08.2017Kirsi Honkanen, SuomiTulokset
Pyhäjoki (RN)26.08.2017Reino Korpela, SuomiTulokset
Tallinna, Viro (KV)20.08.2017Iren Naarits, ViroTulokset
Tallinna, Viro (KV)19.08.2017Michael Papadatos, KreikkaTulokset
Joensuu (KR)13.08.2017Michel Griol, RanskaTulokset
Mäntsälä (RN)13.08.2017Erika Häkkinen, SuomiTulokset
Mikkeli (RN)12.08.2017Paula Rekiranta, SuomiTulokset
Seinäjoki (RN)12.08.2017Paavo Mattila, SuomiTulokset
Turku (KR)12.08.2017Harry Tast, SuomiTulokset
Valkeakoski (KR)05.08.2017Vladimir Cairovic, SerbiaTulokset
Siikajoki (RN)05.08.2017Pirjo Aaltonen, SuomiTulokset
Lappeenranta (RN)05.08.2017Anneli Pukkila, SuomiTulokset
Kuopio (KV)05.08.2017Tuula Savolainen, SuomiTulokset
Kajaani (RN)29.07.2017Juta Haranen, ViroTulokset
Pori (KV)29.07.2017Cathy Delmar, IrlantiTulokset
Helsinki (KV)28.07.2017Marina Ostrovskaya, VenäjäTulokset
Saarijärvi (KR)22.07.2017Sylvie Desserne, RanskaTulokset
Kemi (KV)22.07.2017Mari Lackman, SuomiTulokset
Oulu (KV)16.07.2017Iuza Beradze, GeorgiaTulokset
Hyvinkää (KR)15.07.2017Kostadin Shankov, BulgariaTulokset
Oulu (KV)15.07.2017Pirjo Aaltonen, SuomiTulokset
Nastola (Erikoisnäyttely)09.07.2017Luis Gorjao- Henriques, PortugaliTulokset
Raasepori (KR)09.07.2017Ambjörn Lindqvist, RuotsiTulokset
Mikkeli (KR)08.07.2017Mari Pajaskoski, SuomiTulokset
Ylivieska (KV)08.07.2017Tapio Eerola, SuomiTulokset
Riihimäki (KV)01.07.2017Juha Kares, SuomiTulokset
Tuusula (KR)01.07.2017Francesco Di Paola Nuzzo, ItaliaTulokset
Rovaniemi (KV)24.06.2017Leni Finne, SuomiTulokset
Haapajärvi (RN)17.06.2017Pirjo Aaltonen, SuomiTulokset
Kuusamo (RN)11.06.2017Markku Kipinä, SuomiTulokset
Alavus (KR)10.06.2017Mari Pajaskoski, SuomiTulokset
Hankasalmi (Erikoisnäyttely)10.06.2017Ralph Tarjan, SaksaTulokset
Hämeenlinna (RN)10.06.2017Marja Talvitie, SuomiTulokset
Keuruu (RN)28.05.2017Harry Tast, SuomiTulokset
Sodankylä (RN)27.05.2017Harto Stockmari, SuomiTulokset
Rauma (KR)27.05.2017Jochen H Eberhardt, SaksaTulokset
Hämeenkyrö (RN)25.05.2017Esa Ruotsalainen, SuomiTulokset
Närpiö (RN)21.05.2017Anneli Pukkila, SuomiTulokset
Hamina (KV)20.05.2017Pierluigi Buratti, ItaliaTulokset
Helsinki (KV)20.05.2017Peter Machetanz, SaksaTulokset
Närpiö (RN)20.05.2017Irina Poletaeva, SuomiTulokset
Lahti (RN)14.05.2017Anca Giura, RomaniaTulokset
Eura (RN)14.05.2017Esko Nummijärvi, SuomiTulokset
Koski tl (RN)13.05.2017Anneli Pukkila, SuomiTulokset
Ikaalinen (RN)13.05.2017Maija Lehtonen, SuomiTulokset
Varkaus (KR)13.05.2017Tanja Ahlman-Stockmari, SuomiTulokset
Raahe (RN)07.05.2017Tulokset
Tampere (KV)06.05.2017Pekka Teini, SuomiTulokset
Puolanka (RN)06.05.2017Zidy Munsterhielm - Ehnberg , SuomiTulokset
Sastamala (RN)01.05.2017Maija Mäkinen, SuomiTulokset
Hankasalmi (RN)01.05.2017Maija Lehtonen, SuomiTulokset
Tohmajärvi (RN)30.04.2017Hannu Talvi, SuomiTulokset
Kiuruvesi (RN)29.04.2017Maret Kärdi, ViroTulokset
Outokumpu (RN)23.04.2017Dan Ericsson, RuotsiTulokset
Laitila (RN)15.04.2017Pekka Teini, SuomiTulokset
Imatra (KV)15.04.2017Arvid Göransson, RuotsiTulokset
Tallinna, Viro (KV)09.04.2017Maija Mäkinen, SuomiTulokset
Vaasa (KV)08.04.2017Säde Hohteri, SuomiTulokset
Kuopio (RN)08.04.2017Maija Lehtonen, SuomiTulokset
Jämijärvi (RN)01.04.2017Juha Putkonen, SuomiTulokset
Lahti (KV)25.03.2017Jetta Tschokkinen, SuomiTulokset
Jyväskylä (RN)19.03.2017Harto Stockmari, SuomiTulokset
Seinäjoki (RN)18.03.2017Helin Tenson, SuomiTulokset
Tallinna, Viro (KV)12.03.2017Tatjana Romanovskaya, Valko-VenäjäTulokset
Tallinna, Viro (KV)11.03.2017Sergii Slukin, UkrainaTulokset
Valmiera, Latvia (KV)19.02.2017Kalvo Kriisk, ViroTulokset
Kauhava (RN)18.02.2017Maija Mäkinen, SuomiTulokset
Valmiera, Latvia (KV)18.02.2017Marko Lepasaar, ViroTulokset
Tallinna, Viro (KV)11.02.2017Gunnar Nymann, TanskaTulokset
Parkano (RN)04.02.2017Maija Mäkinen, SuomiTulokset
Kaunas, Liettua (KV)29.01.2017Rui Oliveira, PortugaliTulokset
Kaunas, Liettua (KV)28.01.2017Renate Petkeviciene, LiettuaTulokset
Ilomantsi (RN)22.01.2017Leni Finne, SuomiTulokset
Turku (KV)21.01.2017Hassi Assenmacher- Feyel, SaksaTulokset
Kajaani (KV)15.01.2017Ewa Nielsen, RuotsiTulokset

« Näyttelyt