Suomen Eurasier Kerho ry

Näyttelytuloksia 2013

Käytettyjä lyhenteitä: ERI = erinomainen, EH = erittäin hyvä, H = hyvä, T = tyydyttävä, HYL = hylkäävä, EVA = ei voida arvostella, SA = sertifikaatin arvoinen, PU = paras uros, PN = paras narttu, SERT = sertifikaatti, CACIB = kansainvälinen sertifikaatti, ROP = rotunsa paras, VSP = vastakkaisen sukupuolen paras

Tammela (Erikoisnäyttely), 09.06.2013
Karin Vorbeck, Saksa
 
Kieristinga Fanny FI56142/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Elisa vom Bahnhof-Zoo), om. Sari Tamminen, Karinainen
PEK 2, KP
 
Invidus Caelestis FI57562/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Anu Kostia, Lohja
PEK 1, KP, PARAS NARTTUPENTU 2
 
Invidus Cara FI57561/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Inka Kinnunen, Nummela & Kati Tuura, Nummela
PEK 3
 
Fabulous Dantas Alpha Delicia FI13029/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland), om. Eeva Ståhl-Kojo, Virmutjoki
PEK 1, KP, PARAS NARTTUPENTU 1, VSP-PENTU
 
Fabulous Dantas Alpha Emmanyel FI13026/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland)
PEK 4
 
Fabulous Dantas Alpha Yu-Na FI13025/13 (Dante Belak des Legendes de Retz - Asta vom Wolfsland), om. Anne Soininen, Savonlinna
PEK 2, KP
 
Invidus Dust Factory FI14746/13 (Invidus Azazeal - Albionspitz Beauty)
PEK 3
 
Invidus Caput FI57560/12 (Brasko Tomimopa - Invidus Azariah), om. Marjukka Taipale, Sammatti
PEK 1, KP, PARAS UROSPENTU 2
 
Gandalf von Ragnvald FI29415/13 (Benz Vom Fliederberg - Fahima von Ragnvald), om. Sari Tamminen, Karinainen
PEK 1, KP, PARAS UROSPENTU 1, ROP-PENTU
 
Elvo von der Jungfernmühle FI46546/12 (Benny von den Wolfswiesen - Tvaerskov’s Kiyomi), om. Juha Oikkonen, Lappeenranta
JUN EH, JUK 2
 
Essente Sandor Sayac FI51698/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Kaisa Savolainen, Pori
JUN ERI, JUK 1, SA
 
Essente Ronaldo Ramses FI55763/11 (Baki vom Kranichblick - Fridlyckans Alice), om. Linda Lahti, Kangasala
NUO ERI, NUK 1, SA
 
EE MVA Essente Qadeau Qyon FI19660/11 (Baki vom Kranichblick - Essente Lamourette Lia), om. Tuija Keränen, Lempäälä
AVO ERI, AVK 1, PU3, SA, SERT, MVA
 
Harahill's Kaiser FIN30363/07 (Monty von der kleinen Blaike - Harahill’s Gabriela), om. Irmeli Halme, Huutjärvi
AVO ERI, AVK 2, SA, VASERT
 
Enören Antti FI39831/10 (Essente Jamour Jasco - Sund Stamm’s Chica Chasmine), om. Anita Salin, Pori
AVO EH, AVK 3
 
Rölli zum Weiacherhorn FI16062/11 (Einar-Finn von Regnvald - Heika vom Wolfböhl), om. Elina Erkkilä, Juokslahti
AVO EH, AVK 4
 
C.I.B FI MVA EE MVA NO MVA POHJ MVA SE MVA EE JMVA BALTV-12 EEJV-06 JV-06 TLNW-12 Cloudy Bay's Columbo FIN52157/05 (Monty von der kleinen Blaike - Northernpride Ma Baker), om. Johanna Poutanen, Karhula
VAL ERI, VAK 3
 
C.I.B FI MVA BALT MVA DK MVA EE MVA LT MVA LV MVA NO MVA POHJ MVA RU MVA SE MVA BALTJV-09 BALTV-10 EEJV-09 EEV-09 EEV-10 HeW-11 LVV-10 V-10 Milaika's Fenno Farouk EJ37076/08 (Milaika`s Dusty - Dulci vom Vierwindehaus), om. Elisa Vallinen, Pori
VAL EH
 
FI MVA LV MVA SE MVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA Balule Fergo FI50559/10 (Faldo vom Lachsbach - Balule Double Up), om. Sari Tamminen, Karinainen
VAL ERI, VAK 1, PU1, SA, ROP
 
FI MVA HeW-12 V-12 Milaika's Hjalte FI10942/11 (Ivo vom Lachsbach - Milaika’s Elies-Sapei), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
VAL ERI, VAK 2, PU4, SA
 
C.I.B FI MVA BALT MVA BY MVA EE MVA LT MVA LV MVA RU MVA SE MVA RU JMVA HeW-10 JV-09 RFKV-11 Dante Belak des Legendes de Retz FI17219/10 (Baslak Danish des Legendes de Retz - Belize Tamysse des Legendes de Retz), om. Oksana Jokimies, Muurikkala
VAL ERI, VAK 4
 
C.I.B FI MVA EE MVA NO MVA POHJ MVA SE MVA EE VMVA LV VMVA BALTV-09 BALTVV-10 BALTVV-12 EEV-06 EEV-08 EEV-11 EEVV-10 EEVV-11 EUVV-11 HeVW-12 LVVV-11 TLNVW-12 VV-12 Monty von der kleinen Blaike FIN34466/02 (Elliot aus dem Drawehn - Ipsy von der kleinen Blaike), om. Leo Skogström, Heinlahti
VET ERI, VEK 2, SA
 
C.I.B FI MVA BY MVA EE MVA LV MVA Essente Giddy Gilbert FIN26579/05 (Havulinnun Fakke Fantom - Eucham's Holly), om. Maria Eerola, Hämeenlinna
VET ERI, VEK 1, PU2, SA, VET ROP
 
Zeldas Alize FI41236/12 (Anouk Of Nordic Island - Zeldas Shelby Cobra), om. Arja Lehervo, Lohja
JUN EH, JUK 2
 
Essente Sariyana Soya FI51695/12 (Rölli zum Weiacherhorn - Lumikedon Cumma Cuttura), om. Sari Tamminen, Karinainen & Heli Venesmäki, Hämeenkyrö
JUN ERI, JUK 1, PN2, SA, SERT
 
JV-12 Steppen Hill's Before The Dawn FI17822/12 (Balule Fergo - Essente Nanchelle Nay ), om. Sari Uusitalo, Kodesjärvi
NUO ERI, NUK 1, PN3, SA, VASERT
 
Essente Radelaide Rewel FI55764/11 (Baki vom Kranichblick - Fridlyckans Alice), om. Matleena Vallinen, Pori & Sari Tamminen, Karinainen
NUO EH, NUK 2
 
Essente Ravenna Renya FI55765/11 (Baki vom Kranichblick - Fridlyckans Alice), om. Tarja Pölönen, Mathildedal
NUO EH, NUK 3
 
Karhunpesän Hymy-Pisara FI32177/11 (Dante Belak des Legendes de Retz - Karhunpesän Mesi-Pisara), om. Arja Lehervo, Lohja
AVO EH, AVK 4
 
Invidus Azariah FI45096/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Anu Kostia, Lohja
AVO ERI, AVK 1, SA
 
Albionspitz Beauty FI56214/11 (Albionspitz Aragon - Albionspitz First Love), om. Inka Kinnunen, Nummela
AVO EH
 
Steppen Hill's Angel Dust FI59210/10 (Neljän Ruusun Ferrari Enzo - Essente Nanchelle Nay ), om. Anne Soininen, Savonlinna
AVO EH
 
Lumikedon Caunis Cleopatra FI52056/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Matleena Vallinen, Pori
AVO ERI, AVK 2, SA
 
RO JMVA HeJW-12 Karhunpesän Tornado-Tuuli FI50441/11 (Balder-Balder Askild Stormfare - Feuerblick Rhein), om. Arja Lehervo, Lohja
AVO ERI, AVK 3
 
FI MVA JV-10 Invidus Aaliyah FI45095/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Sari Holmqvist, Metsäkorpi
VAL EH
 
FI MVA RO JMVA HeW-12 RO GR TLNW-12 Karhunpesän Suhina Sidi EJ54070/10 (Brasko Tomimopa - Tuulisenrannan Suhina Sandra), om. Arja Lehervo, Lohja
VAL ERI, VAK 3
 
FI MVA Invidus Abrecan FI45094/09 (Milaika’s Captain - Feuerblick Nocturne), om. Inka Kinnunen, Nummela
VAL EH
 
Karhunpesän Lumi-Kukka FI13732/10 (Sunwolf’s Dark Knight - Karhunpesän Mesi-Pisara), om. Petra Juuti, Helsinki
VAL ERI, VAK 1, PN1, SA, VSP
 
FI MVA Essente Jafelie Jelda EJ51251/06 (Kieristinga Apollo - Eucham's Holly), om. Tiina Vartimo, Tampere & Merja Vartimo, Tampere
VAL ERI, VAK 2, PN4, SA
 
FI MVA HeJW-11 V-12 Lumikedon Cultu Cimallus FI52058/10 (Milaika’s Fenno Farouk - Fridlyckans Alice), om. Sari Sakala, Kuusa
VAL ERI, VAK 4
 
FI MVA EE MVA Enören Ani FI39833/10 (Essente Jamour Jasco - Sund Stamm’s Chica Chasmine), om. Anita Salin, Pori
VAL EH
 
C.I.B FI MVA EE MVA SE MVA EEJV-08 EEV-09 Harahill's Kamomilla FIN30357/07 (Monty von der kleinen Blaike - Harahill's Gabriela), om. Mari Rajaniemi, Lahti
VAL ERI
 
Feuerblick Nocturne FIN36347/05 (Havulinnun Custu Citkahros - Northernpride Sugar’N’Spice), om. Inka Kinnunen, Nummela
VAL EH
 

« Näyttelytuloksia 2013

« Näyttelyt